Producenci
Paczkomaty InPost
Paczkomaty InPost

Hubitat Elevation hub C-7 PO ZWROCIE

Dostępność: brak towaru
Cena: 589,00 zł 589.00
ilość szt.

towar niedostępny

dodaj do przechowalni
Ocena: 5
Producent: Hubitat
Kod produktu: 40E5-7749B_20220203180230

Opis

Produkt po zwrocie. Stan idealny. Dwa lata gwarancji.

 

 

 

Najnowsza odsłona centrali Hubitat Elevation w wersji C-7 obsługująca Zigbee, LAN oraz Z-Wave. Posiada wbudowany chip Z-Wave serii 700.

 


image


 

Pierwsza centrala certyfikowana przez Z-Wave Alliance, działająca w Z-Wave Plus V2. S2 security i SmartStart.

Nowa opcjonalna funkcja ochrony huba:

hub_protect

Dzięki zastosowaniu chip'a najnowszej generacji 700 centrala w pełni obsłuży najnowsze urządzenia Z-Wave. Na polskim rynku jest to pierwsza centrala serii 700.

Obsługa centrali różni się od modelu C-5 obsługą SmartStart i Security S2.

Hubitat Elevation Hub jest najlepszym w tej i następnej kategorii cenowej urządzeniem do tworzenia automatyki w domu/biurze. Działa lokalnie (nie w chmurze) i obsługuje urządzenia zarówno Z-Wave jak i ZigBee oraz LAN.

Dodawanie do niego urządzeń jest bardzo proste ale od nas zależy, co z nimi potem zrobimy. Dlatego Hubitat jest kombajnem automatyki, czyli autentycznym centrum inteligentnego domu, w którym rzeczy dzieją się tak, jak je zaprogramujemy a niekoniecznie tylko wtedy, kiedy sami je włączymy przez aplikację na smartfonie. Czyli dostajemy coś o wiele więcej niż tylko panel do włączania świateł. Hubitat zmienia stany urządzeń w zależności od ustalonych przez nas, spełnionych warunków.

Centralka ma wbudowaną aplikację Rule Machine - Maszynę Reguł, dzięki której stworzysz automatykę praktycznie bez ograniczeń. Rule Machine w wersji 5.0 jest nie do pokonania wśród najbliższej konkurencji.

Obsługuje standardy Z-Wave (plus), ZigBee i LAN. Dzięki obsłudze LAN Hubitat steruje lokalnie modułami wi-fi BleBox (najlepsze polskie) i Shelly (bułgarskie). Dzięki temu znacząco obniżymy cenę na wiele rozwiązań, które do tej pory były kosztowne.

Oprócz tego, że jest doskonałym centrum alarmowym, które powiadomi nas o otwarciu/ruchu/temperaturze, to włączy/wyłączy światła w zależności od czujników ruchu/oświetlenia, pory dnia, dnia tygodnia, przebywania (lub nie) osób, zmieni temperaturę/kolor światła w zależności od godziny i ustawi głowice kaloryferów w zależności od czego chcemy.

Nie ma limitu ilości takich warunków a moc przetwarzania danych centrali jest w tej i następnej kategorii cenowej bezkonkurencyjna.

Dzięki współpracy z Google Asystentem (Google Home) lub Alexą (Amazon Echo) możemy po prostu powiedzieć, by ustawienia na głowicach zmniejszyły się np. o dwa stopnie lub, by zgasły światła w pokoju.

Hubitat obsługuje dopuszkowe moduły Blebox (rewelacyjne), Shelly, Fibaro, Qubino, Aeotec, wtyczki Fibaro, Neo CoolcamSonoff z firmwarem Tasmota, czujniki i włączniki Xiaomi Aqara i wszelkie dobrze znane żarówki ZigBee (Philips Hue, Ikea Tradfri, Osram Smart +, Sengled) oraz wifi - Xiaomi Yeelight i TP-Link.

Centrala oczywiście działa z gniazdkiem Ikea Tradfri 16A, które kosztuje niecałe 50zł. (jeśli uważacie, że to gniazdko jest duże, to się mylicie :-) 16A nie da się włożyć w malutki, chiński przekaźnik - jeśli ma działać, to musi takie być).

Idea przyświecająca twórcom urządzenia, to lokalne działanie centrali, natychmiastowa reakcja podłączonych urządzeń oraz bezpieczeństwo naszych danych, które przechowywane są tylko w centralce lub w kopii zapasowej, którą przechowujemy sami na naszym komputerze lub gdzie chcemy.

Urządzenie jest jednym z najbardziej uniwersalnych na rynku, gdyż działa na protokołach Z-Wave (Z-Wave plus) oraz ZigBee i LAN. Dzięki temu ilość urządzeń i czujników, które możemy podłączyć jest niezwykle duża. Specyfikacja centrali (dalej w opisie) jest na tyle mocna, że możemy bez obaw podłączyć do niej jednocześnie kilkadziesiąt czy wręcz kilkaset (ale bez przesady) urządzeń i napisać do nich rozmaite scenariusze, a wszystko będzie działać bez opóźnień, a co nawet ważniejsze, bez zawieszania się centrali.

Centrala Hubitat działa doskonale z urządzeniami i czujnikami takich firm jak

 • Shelly 1, Shelly 2, Shelly 1PM i Shelly 2.5 (połączenie lokalne w trybie on/off i rolety), EM - już teraz praktycznie pełna obsługa wszystkich modułów i funkcji.
 • Neo Coolcam - czujniki ruchu, wejścia, power plug (wtyczka/gniazdko) i włączniki ścienne dotykowe Z-Wave
 • Philips Hue (bez mostka lub z mostkiem) oprócz żarówek obsługuje czujnik ruchu i naprawdę dobry ściemniacz
 • Ikea Tradfri - bez dedykowanego mostka - żarówki i gniazdko 16A ZigBee
 • Osram smart + - bez dedykowanego mostka - żarówki i gniazdko
 • Xiaomi Aqara - wielofunkcyjne czujniki ruchu, temperatury i wiele innych (ZigBee)
 • Xiaomi Yeelight (żarówki)
 • TP-Link - wtyczki i żarówki
 • SmartThings - dostępne czujniki oraz współpraca z hubem.
 • Fibaro - większość czujników i el. wykonawczych
 • Czujniki Zigbee Blitzwolf
 • Czujniki Zigbee Sonoff
 • LIDL Smart Home Zigbee - informacje na Community. Testowaliśmy czujnik ruchu i gniazdko. 100% kompatybilności.

Z głowicami do grzejników (TRV)

 • Danfoss 014G0013 (LC-13)
 • Eurotronic Spirit Z-Wave

oraz z wieloma innymi (prosimy sprawdzić/spytać o kompatybilność przed zakupem).

Ciągle rosnąca lista urządzeń jest pod adresem https://community.hubitat.com/t/compatible-devices-wiki/465

oraz:  https://docs.hubitat.com/index.php?title=List_of_Supported_Devices

Hubitat współpracuje z serwisami:

 • IFTTT
 • Amazon Echo
 • Google Assistant/Home
 • Sonos
 • SharpTools
 • Yeelight (żarówki WiFi Xiaomi)
 • Chromecast - Hubitat potrafi przesyłać komunikaty głosowe (TTS - Text To Speech) np. do Google Home - również po polsku. W ten sposób może komunikować np. otwarcie drzwi wejściowych albo np. informować o zadanej porze, że w pokoju dziecka włączone jest światło lub ogłaszać komunikaty pogodowe lub mówić jaka jest jakość powietrza jeśli masz blebox airSensor.

Twórcy Hubitat Elevation wcześniej związani byli ze społecznością SmartThings lecz postanowili stworzyć własne urządzenie bazujące wyłącznie na automatyce działającej całkowicie lokalnie.

Centralkę wyposażono w wiele przydatnych aplikacji np. Thermostat Scheduler czyli automatykę dla termostatów dla całego domu oraz dla głowic na kaloryfery. Aplikacja Rule Machine pozwala tworzyć zaawansowaną automatykę jako zbiór (podpowiadanych) warunków, poleceń, kolejnych warunków itp. Rule Machine 4.0 posiada funkcje niedostępne w tej kategorii cenowej u konkurencji. Np. potrafi potwierdzić NIEOBECNOŚĆ w pokoju (obszarze) w ciągu dowolnego czasu (by wyłączyć ogrzewanie, światło itp.). To niezwykle istotny poziom automatyki (wydaje się oczywisty) lecz niedostępny dla innej popularnej w Polsce centralki w cenie poniżej 2000 zł. Ponadto w Rule Machine możemy wykorzystywać zmienne globalne i lokalne, timery, wielokrotnie zagnieżdżone warunki IF - THEN. Centralka posiada Makers API z endpointami dla każdego podpiętego urządzenia (można je ustawiać/wywoływać przez http) oraz klienta MQTT.

W Hubitat możemy tworzyć własne sterowniki do urządzeń oraz pisać zaawansowane aplikacje używając języka Groovy (Java, tylko łatwiejsza).  Większość jest już napisana ale sprawdź na GitHub co możesz jeszcze napisać.

Społeczność Hubitat (community.hubitat.com - a także my) zawsze i wręcz natychmiast (dzisiaj) służy pomocą i cennymi radami a także zdolnościami. Społeczność jest niezwykle aktywna i nie czeka się na pomoc tygodniami lecz odpowiedź otrzymujemy w ciągu jednego dnia.  Dostępne jest również forum na FB.

Hubitat udostępnia bezpłatnie aplikację na telefon zarówno dla iOS jak i w systemie Android. Aplikacja pokazuje utworzone 'dashboardy' dla naszych urządzeń, odbiera powiadomienia 'push' z huba i posiada funkcję geolokalizacji, która umożliwia ustalenie czy znajdujemy się w danym rejonie (np. domu) czy poza nim. Ta funkcja pozwala np. włączyć światła wieczorem, gdy wracamy do domu lub automatycznie uzbroić/rozbroić wbudowaną aplikację alarmową HSM.

Co ciekawe, geolokalizacja nie przesyła danych o naszym położeniu do chmury lecz wyłącznie potwierdza obecność w danym rejonie lub poza nim.

Możemy mieć oddzielne dashboardy/strony dla każdego pomieszczenia lub np. tylko oświetlenie albo np. same wtyczki.

Do wyboru mamy strony dla urządzeń mobilnych oraz desktopowe.

Podobnie do wyboru są strony w sieci lokalnej lub dostępne przez chmurę. W domu może nam 'zabraknąć' internetu a urządzenia i centralę nadal możemy kontrolować lokalnie przez wi-fi.

Obsługa urządzenia TYLKO w języku angielskim.

Zestaw zawiera:

 1. Centralę Hubitat Elevation w wersji europejskiej.
 2. Zasilacz w wersji EU
 3. Kabel Ethernet
 4. Skróconą instrukcję obsługi po angielsku.
 
 

Opinie o produkcie (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl